Forum Reda Kraljevega Orla

Forum z dogodki, razpravami, opremo in še čem, za srednjeveške navdušence.

Srečno in veselo 2015!

You are not connected. Please login or register

Kako pomembna je avtentičnost pri nastopanju srednjeveških društev?

Go down  Message [Page 1 of 1]

KrvaviPeter

Administrator
Administrator
To je vroča tema neštetih debat med ljudmi v raznih društvih pa tudi med ljudmi, ki samo občasno obiščejo tovrstne prireditve. Zadeva pa vse poustvarjalce preteklih obdobji, od rimsko-grških cyclops skupin, do srednjeveških king queen in novoveških ...
Kako daleč mora "reenactment" skupina v natančnosti? Se vse skupaj konča pri izgledu ali šele pri spodnjem perilu? scratch
O tem je bilo rečenega že veliko treznega in pijanega, resnega in smešnega, razumnega in čisto norega.... affraid

Prispevajte svoja zrna soli (ali spore norih gobic)! drunken

http://rkoljubljana.slovenianforum.com

Kamniški

Začetnik
Začetnik
Avtentika, hm kaj naj bi to sploh bilo? pa začnimo:
- oblačila: naravni materiali, volna, lan, svila, usnje, krzno za bombaž ne vem. Pravilni kroji času primerni, šivani seveda na roke.
- Oklepi in orožje, iz ročno kovanega in livanega železa ???
- Šotori in oprema, šotorsko platno, les, (brez železa ker je bilo takrat predrago itn

V Sloveniji se mi zdi da so se avtentiki najbolj približale skupine: zlate ostroge in celjska društva (celjani so si pač lahk privoščili saj so se dolga leta financirali iz se mi zdi občinskega proračuna.

Vsi ostali pa se poskušamo počasi skozi čas približati avtentiki, kolikor je danes to sploh še mogoče.

Zato mi ni všeč da nas določeni osebki posiljujejo z avtetniko. (ne rečem da če skupina obstaja ene 10 let pa se pri kvaliteti nič ne spremeni)

Je pa še nekaj, tisti ki se grejo neko avtentiko, ne znajo narediti show - a in lahko pokažejo le svojo avtentiko Very Happy

bi se dalo še razpravljati na to temo, pa naj bo to zaenkrat dovolj

L.P. Kamniški
mogoče še voščilo

Back to top  Message [Page 1 of 1]